HTML

Alkoholos májkárosodás diétája

Az alkohol olyan májméreg, melynek lebontása súlyos zavarokat okoz a májsejtekben. Az alkoholos májbetegség kialakulásában szerepet játszó fontos tényezők: az elfogyasztott alkohol mennyisége, a beteg tápláltsága, genetikai és anyagcsere jellemzők. A nők általában érzékenyebbek az alkoholra. Az alkohol okozhatja a máj gyulladását, kialakulhat zsírmáj, vagy előidézhet májzsugorodást.

Friss topikok

Linkblog

Archívum

Zsírmáj

2010.12.07. 21:15 naturicumtanacsok

A zsírmáj túlzott zsír (lipid) felhalmozódás a májsejtek belsejében. Néha a zsírmáj oka ismeretlen, különösen újszülöttek esetében. Általában az ismert kiváltó okok valamilyen módon károsítják a májat. A zsírmáj rendszerint nem okoz panaszt. Ritkán sárgasággal,…

Szólj hozzá!

Májműködési próbák

2010.12.07. 21:13 naturicumtanacsok

A különböző típusú májmegbetegedések egymástól való elkülönítésében, egyáltalán a májbetegség kimutatásában segítségünkre vannak a laboratóriumi vizsgálatok. Az aminotranszferázok (aszpartát-aminotranszferáz - ASAT, régebbi nevén…

Szólj hozzá!

Máj és epebetegségek, hasnyálmirigygyulladás

2010.12.07. 21:12 naturicumtanacsok

A jobb bordaív alatt elhelyezkedő máj az egyik legérdekesebb szervünk. Vérellátását is két irányból, a portalis vénából (ez a belek felől jön) és a szív-aorta útvonali arteria hepaticából kapja. A kevert vér a májsejtek közötti szinuszokban áramlik, majd a májból a…

Szólj hozzá!

Májgyulladás (hepatitis)

2010.12.07. 16:29 naturicumtanacsok

Mi a betegség lényege? Különböző okok (vírusok, vegyszerek, drogok, gyógyszerek, alkohol) vezethetnek a májsejtek pusztulásához. Ez gyulladást vált ki, amely a szervezet védekező reakciója. A gyulladásos reakció kapcsán olyan anyagok szabadulnak fel, amelyek további…

Szólj hozzá!

Hogyan éljünk krónikus májbetegségünkkel?

2010.12.07. 16:29 naturicumtanacsok

Az alkohol és egyéb májmérgek Bármilyen eredetű is májbetegségünk, még ha jelenleg kezdeti stádiumban is van, szigorú és teljes - mindenféle alkoholra kiterjedő - tilalmat kell tartanunk. Nem lehet olyan alkalom vagy indok, amely ez alól kivételt jelent. Szó sem lehet…

Szólj hozzá!

Hepatitis B-vírus okozta májgyulladás

2010.12.07. 16:28 naturicumtanacsok

Bár a májgyulladás kellő körültekintéssel legtöbbször megelőzhető, egyes változatai ellen védőoltás is létezik, mégis világszerte az egyik legveszedelmesebb, nem könnyen gyógyítható, és számos formájában igen hosszadalmas lefolyású betegség. Többféle, különböző…

Szólj hozzá!

Az alkoholos májgyulladás

2010.12.07. 16:27 naturicumtanacsok

Az alkoholos hepatitis - avagy kinek az egészségére iszunk?   Még egy kupicával? - Hogyan pusztít? - Májzsugor előtt A nyugati társadalmakban - beleértve Magyarországot is - a különböző májkárosodások legfőbb oka az alkoholfogyasztás. Szemben a más kultúrkörbe tartozó…

Szólj hozzá!

Alkohol okozta májbetegségek

2010.12.07. 16:14 naturicumtanacsok

Általánosan ismert, hogy a rendszeres, túlzott mértékű alkoholfogyasztás jelentősen károsítja a máj működését. Általában a krónikus alkoholisták 40-50%-ában fejlődik ki a májzsugor klinikai képe, amely mintegy 10-15 évig tartó napi 60-80 g-ot meghaladó, rendszeres…

Szólj hozzá!

A májzsugorodásról, közérthetően

2010.12.07. 16:14 naturicumtanacsok

Vannak betegségek, amelyekkel a sajtó sokat foglalkozik, úgymond benne vannak a köztudatban. Félünk tőlük, megpróbáljuk elkerülni, vagy legalább időben felismerni őket.  Társalgási téma lehet a szívinfarktus, agyvérzés és a rák vezető szerepe a halálozásban. Ám az a…

Szólj hozzá!

A májzsugor (cirrhosis hepatis)

2010.12.07. 16:13 naturicumtanacsok

Napjainkban Magyarországon a második leggyakoribb halálok a májzsugorodás, ez évente 8000 ember halálát, valamint körülbelül egy millió (!) beteget jelent.   Mit jelent a májzsugorodás? Bármilyen károsító tényező éri a májat, az - ha nem képes elhárítani - májsejtek…

Szólj hozzá!

A májbetegségek tünetei

2010.12.07. 16:12 naturicumtanacsok

A máj sejtjeinek és kötőszövetének rendszere majdnem mindig egyszerre betegszik meg. A betegség eredetének tisztázása nemcsak a megelőzés miatt jelentős, hanem fontos a folyamat kimenetelének szempontjából is, mert bizonyos kórokok (például a fertőző májgyulladás B és C…

Szólj hozzá!

A máj és az epe betegségek szűrése 3D ultrahanggal

2010.12.07. 16:11 naturicumtanacsok

A májat és az epeutakat együtt kell kezelni, hiszen az egyiknél kialakult elváltozás kihat a másikra is. Vizsgálatuk során az esetleges elváltozások megtalálásában, beazonosításában, illetve azok további kezelése és nyomon követése során az orvosok számára nagy…

Szólj hozzá!

A KRÓNIKUS MÁJBETEGSÉGEK

2010.12.07. 16:11 naturicumtanacsok

A klinikai spektrum igen széles, a reaktiv hepatitisektől, a progressziót mutató krónikus aktiv hepatitisen át, a cirrhosisig illetve a malignus gócos intrahepaticus folyamatig terjed. A két legfontosabb etiológiai tényező: az alkohol-abuzus illetve a hepatotrop vírusok (hepatitis B…

Szólj hozzá!

Májgyulladás utáni diéta

2010.12.07. 16:10 naturicumtanacsok

A májgyulladás általában vírusfertőzés (leggyakrabban A, B, C vírus) következménye, de kiválthatja gyógyszer és alkohol is. A gyulladás lehet heveny (hat hónapnál rövidebb ideig tart) vagy idült. A hepatitisz A fertőzés rendszerint rossz higiénés viszonyok következménye.…

Szólj hozzá!

Májbetegek diétája- részletes

2010.12.07. 14:47 naturicumtanacsok

Olyan élelmiszer, élelmi anyag és diéta nem létezik, ami megvédené a beteg máját a vírusok, az alkohol, ill. a különböző mérgező anyagok okozta májromboló hatásoktól. Májgyulladásnál, májzsugorodásnál és szövődményeinél megváltozott tápanyagtartalmú…

Szólj hozzá!

Az alkoholról - őszintén

2010.12.07. 14:29 naturicumtanacsok

Az alkoholról - őszinténAz alkoholos italok ősidők óta ismertek és kedveltek. A túlzott alkoholfogyasztás és a májkárosodás közötti oki kapcsolatot pedig már évszázadokkal ezelőtt felvetették. Jó példa erre, hogy a májzsugorodást a XVIII. században a "ginivók…

Szólj hozzá!

Alkoholos májkárosodás diétája

2010.12.07. 14:27 naturicumtanacsok

Alkoholos májkárosodás diétájaAz alkohol olyan májméreg, melynek lebontása súlyos zavarokat okoz a májsejtekben. Az alkoholos májbetegség kialakulásában szerepet játszó fontos tényezők: az elfogyasztott alkohol mennyisége, a beteg tápláltsága, genetikai és anyagcsere…

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása